Pyschoterapia NLPt

Tytuł zastępczy

Psychoterapia NLPt

Neurolingwistyczna Psychoterapia, NLPt, to całościowy i autonomiczny nurt psychoterapeutyczny (w 1999 uznany przez Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii). NLPt posiada własne podejście do zagadnień takich jak psychopatologia, relacja terapeutyczna, normy zdrowia psychicznego, fazy procesu terapeutycznego. Psychoterapia neurolingwistyczna wywodzi się z neurolingwistycznego programowania (NLP) i jest systemową metodą pracy. Jest to psychoterapia zorientowana na cel, na rozwiązanie, uwzględnianie komunikacji niewerbalnej i zrozumienie wewnętrznych procesów.  Psychoterapeuta kładzie główny nacisk na wspieranie jednostki w rozwoju, osiąganiu założonych przez nią  celów w sposób dla niej najlepszy.

NLPt wywodzi się z neurolingwistycznego programowania (NLP), które wzięło swój poczatek z praktyki czołowych psychoterapeutów lat 70. oraz interdyscyplinarnych poszukiwań teoretycznych jego twórców i prekursorów. Następnie przechodziło dynamiczny rozwój, w czasie którego część jego metodologii została upowszechniona także w kontekstach poza-terapeutycznych (biznes, sport, edukacja itd.) pod nazwą neurolingwistycznego programowania (NLP).

Zainteresowany? Umów się na wizytę.

Umów się na wizytę za pomocą formularza kontaktowego w treści wpisując numer telefonu i preferowaną datę spotkania lub zadzwoń od nas: +48 604 507 386